back to craft

S A L A K  ®  studio is a creative concept specialized in furniture and interior accessories design.

Things we create are made with great passion to detail and simplicity. We believe that the aphorism “less is more” is timeless therefore the minimalist forms will find their place in any space. 

Paying great attention to durable materials our products are mainly made of metal and solid wood.

These hard and seemingly non-pliable resources with the right treatment are amazingly formable. Thanks to that we are able to combine our love to simplicity with the admiration to sculpturesque forms. Minimalism doesn’t have to be boring!

 

Who’s behind it ?

Hi! I’m Alicja Korbut and I’m the founder of S A L A K studio. I'm a graduate of Academy of Fine Arts in Gdańsk and an interior designer. In the past years, I had the pleasure to work in the design studios both in Poland and abroad. In 2020 I came back to Poland and decided to start my own workshop to keep on developing my passion for uncommon furniture design. 

In the studio I’m responsible not only for designing the products, but largely also for creating them. All products are handmade in our own workshop.

I treat every order individually, as direct contact with my customers is important to me. I care about creating timeless and durable products. I think that furniture should last for years, that’s why SALAK is based on high quality materials. We create furniture, which we’d love to use ourselves!

What does SALAK mean ?

In some countries, the word “salak” is used as a term describing a particular shade of white, which is similar to the color of salak palm tree fruits. 

As our premiere BASIC collection was based on this color, this word became an inspiration for our brand’s name.

At the same time, it turned out to be an informal abbreviation connecting my first and last name, which all together has a sentimental meaning to me.

 

Have any further questions? Message us and we’ll be happy to tell you the details of our work.

Let’s stay in touch!

 

S A L A K Studio

Alicja Korbut

 

PUBLIKACJE

back to craft
recznie robione metalowe meble
recznie robione metalowe meble

DZIAŁ TECHNICZNY | MODELOWANIE 3D  |  TRANSPORT I LOGISTYKA

 

PUBLIKACJE :

ZNAJDZIESZ NAS:

back to craft
back to craft

S A L A K to studio zajmujące się projektowaniem oraz wytwarzaniem mebli i akcesoriów do wnętrz.

Tworzymy z pasją do detalu i prostoty. Wierzymy, że minimalistyczna forma z powodzeniem odnajdzie się w niemal każdej przestrzeni. Uważamy, że powiedzenie ,,less is more” jest ponadczasowe. Ceniąc sobie trwałe materiały swoje produkty tworzymy głównie z metalu i litego drewna. Te na pozór twarde i nieugięte surowce przy właściwej obróbce stają się ogromnie plastyczne. Dzięki temu jesteśmy w stanie połączyć miłość do prostoty z zamiłowaniem do rzeźbiarskiej formy. Bo przecież minimalizm nie musi być nudny! 

Kto za tym stoi?

Cześć, nazywam się Alicja Korbut i jestem założycielką studia S A L A K. Jestem absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku i architektem wnętrz. W ostatnich latach miałam przyjemność pracować w biurach projektowych zarówno               w Polsce jak i za granicą. W 2020 roku wróciłam do Polski i postanowiłam założyć swoją własną pracownie aby móc dalej rozwijać swoją pasję do projektowania mebli o nieszablonowym designie. 

W studio odpowiadam nie tylko za projekty produktów, ale również w dużej częsci za ich wykonanie. Wszystkie meble i dodatki tworzone są ręcznie w samym sercu naszej pracowni.

Do każdego zamówienia podchodzę bardzo indywidualnie ceniąc sobie kontakt ze swoimi odbiorcami. Zależy mi na tworzeniu produktów ponadczasowych i trwałych uważam, że meble powinny nam wszystkim służyć przez długie lata, to właśnie dlatego SALAK bazuje  na wysokiej jakości materiałach. Tworzymy meble, którymi sami pragniemy się otaczać!

 

 

Czym tak naprawdę jest ,,salak"?

 ,,Salak" w niektórych krajach, w rozumieniu potocznym oznacza kolor- jest to odcień złamanej bieli. Określenie to pochodzi od palmy salaka. Kolor owocu tej rośliny jest właśnie w tym odcieniu. Ponieważ moja premierowa kolekcja BASIC powstała dokładnie w tym kolorze. postanowiłam na jej cześć nazwać tak swoje studio. Właśnie dlatego definicja tego słowa zawsze będzie miała dla mnie ogromne znaczenie sentymentalne.

Jednocześnie nazwa ta stała się nieformalnym skrótem łączącym moje imię i nazwisko:

S(studio) ALA(alicja) K (korbut)

 

Masz pytania? Napisz do nas, chętnie odpowiem Ci o szczegółach naszej pracy.

 

 

Do usłyszenia!

S A L A K studio

Alicja Korbut

SALAK studio. Minimalistyczne i ponadczasowe meble. Polski design by SALAK STUDIO. Geometryczne meble wysokiej jakości
furniture design

Welcome

to the world of Salak!

Welcome

to the world

of Salak!

Cześć! Nazywam się Ania i jestem nowym członkiem zespołu. Jestem architektem z blisko 25 letnim doświadczeniem projektowym. W naszej pracowni odpowaidam za modelowanie 3D obiektów ( zarówno tych ze stałej kolekcji jak i wszystkich produktów, które wykonujemy na zamówienie).

 

 

JOIN US:

CONTACT:    STUDIO@SALAK.COM.PL    PL +48 665 299 269    UK +44 756 3789 175

O NAS 

KONTAKT   

STUDIO@SALAK.COM.PL   

PL +48 665 299 269  UK +44 756 3789 175 

DODATKOWE INFORMACJE| REGULAMIN

DOŁĄCZ DO NAS :

O NAS 

KONTAKT   

STUDIO@SALAK.COM.PL   

PL +48 665 299 269  UK +44 756 3789 175 

DOŁĄCZ DO NAS 

DODATKOWE INFORMACJE| REGULAMIN

REGULATIONS

EXTRA INFORMATION | REGULATIONS

COOPERATION

FACEBOOK

INSTAGRAM

WHAT SETS OUR PRODUCTS APART?

PARTNERING STORES

KONTAKT:    

STUDIO@SALAK.COM.PL   

PL +48 665 299 269   

UK +44 756 3789 175

S A L A K to studio zajmujące się projektowaniem mebli i akcesoriów do wnętrz.

Tworzymy z pasją do detalu i prostoty. Wierzymy, że minimalistyczna forma z powodzeniem odnajdzie się w niemal każdej przestrzeni. Uważamy, że powiedzenie ,,less is more” jest ponadczasowe. Ceniąc sobie trwałe materiały swoje produkty tworzymy głównie z metalu i litego drewna. Uważamy, że te na pozór twarde i nieugięte surowce przy właściwej obróbce stają się ogromnie plastyczne. Dzięki temu jesteśmy  w stanie połączyć miłość do prostoty z zamiłowaniem do rzeźbiarskiej formy. Bo przecież minimalizm nie musi być nudny! 

Kto za tym stoi?

Cześć, Nazywam się Alicja Korbut i jestem główną założycielką studia S A L A K. Jestem absolwentką Akademii Sztuk Pięknych        w Gdańsku i architektem wnętrz. Moją największą pasją od zawsze było polskie wzornictwo przemysłowe. W ostatnich latach miałam przyjemność zdobywać doświadczenie w biurach projektowych zarówno w Polsce jak i za granicą. W tym roku postanowiłam założyć swoją własną pracownie aby móc dalej rozwijać swoją pasję do projektowania mebli o nieszablonowym designie. W moim studio współpracuję również z najlepszymi rzemieślnikami z pomorza, z którymi wspólnie wykonuję wszystkie większe zamówienia.

W studio odpowiadam nie tylko za projekty produktów, ale również za ich wykonanie. Wszystkie meble i dodatki tworzone są ręcznie    w samym sercu naszej pracowni. Do każdego zamówienia podchodzę bardzo indywidualnie ceniąc sobie kontakt ze swoimi odbiorcami. Zależy mi na tworzeniu produktów ponadczasowych      i trwałych uważam, że meble powinny nam wszystkim służyć przez długie lata, to właśnie dlatego SALAK bazuje  na wysokiej jakości materiałach. 

W S A L A K możecie znaleźć nie tylko produkty mojego autorstwa. W ramach LIMITOWANEJ KOLEKCJI co roku zrzeszamy studia projektowe/projektantów z całego świata. Nasi goście nie tylko będą tworzyć odrębną kolekcje, ale też dzielić się z Wami swoim podejściem  do projektowania. Kolekcja ta będzie corocznym wydarzeniem, dzięki, któremu wszyscy będziemy mogli poznać    się bliżej.

 

Czym tak naprawdę jest ,,salak"?

 ,,Salak" w niektórych krajach, w rozumieniu potocznym oznacza kolor- jest to odcień złamanej bieli. Określenie to pochodzi od palmy salaka. Kolor owocu tej rośliny jest właśnie w tym odcieniu. Ponieważ moja premierowa kolekcja BASIC powstała dokładnie w tym kolorze. postanowiłam na jej cześć nazwać tak swoje studio. Właśnie dlatego definicja tego słowa zawsze będzie miała dla mnie ogromne znaczenie sentymentalne.

Jednocześnie nazwa ta stała się nieformalnym skrótem łączącym moje imię i nazwisko:

S(studio) ALA(alicja) K (korbut)

 

Masz pytania?

Napisz, chętnie odpowiem Ci o szczegółach naszej pracy.

 

 

Do usłyszenia!

S A L A K studio

PUBLICATIONS:

ELLE DECORATIO POLSKA salak studio

STEFAN

MONIKA

RAFAŁ

ALICJA

ZAŁOŻYCIELKA PRACOWNI

GŁÓWNY PROJEKTANT  |  TECHNOLOG  |  KONTAKT Z KLIENTEM

Cześć! Nazywam się Monika i dbam o sprawny przebieg pracy studia.

Czuwam nad współpracami zagranicznymi, kontaktem z prasą a także współtworzę treści oraz materiały graficzne. Z wykształcenia jestem architektką wnętrz. 

W pracowni najbardziej lubię codzienne burze mózgów i opracowywanie nowych strategii.

 

Cześć! Nazywam się Stefan i jestem tu z Wami od samego początku.

W Salak studio odpowiadam za pozytywny nastrój całej załogi.

W wolnym czasie odwiedzam naszą stolarnie, gdzie nadzoruję produkcję drewnianych elementów Waszych Salaków.

 

Cześć! Jestem założycielką studia Salak.

Z wykształcenia jestem architektką wnętrz oraz absolwentką pracowni projektowania mebla.

Swoją przygodę z obróbką drewna rozpoczęłam blisko 18 lat temu-początkowo od rzeźbiarstwa.

W naszym studio odpowiadam głównie za: projekty naszych produktów, kontakt z klientem, marketing oraz wyceny zamówień indywidualnych.

MANAGER  PRODUKCJI | TECHNOLOG | SPECJALISTA DS. KONTROLI JAKOŚCI

PROJECT MANAGEMENT | GRAFIKA | WSPÓŁPRACE 

MODEL  |  UCZESTNIK  SŁUŻBOWYCH WYJAZDÓW | ASYSTENT

        Cześć! Jestem kierownikiem działu produkcji.

Obróbką metalu zajmuję się od 20 lat. Pasja do tego surowca rozpoczęła się od renowacji zabytkowych motocykli.

W naszej pracowni odpowiedam głównie za wszystkie stalowe elementy, które wykonywane są w naszym Salakowym warsztacie. 

Alicja Korbut. Założycielki pracowni SALAK STUDIO. Minimalistyczne meble wysokiej jakości. Polski design.